Uudised.jpg

UUDISED

Maailma suurim purjelaevastiku regatt toimub tänavu virtuaalselt (01.07.2020)

Koroona pole jätnud puutumata ka maailma suurimat purjelaevastiku regatti The Tall Ships Races, mis viiakse tänavu erandkorras läbi virtuaalselt. Vaatepilt, kus kohtuvad sajad suured ookeanijahid ja muinasjutulised ajaloolised laevad, on iga-aastane oodatud sündmus Euroopa merelinnades ja merel. Ülemaailmse pandeemia tõttu otsustati aga sel aastal traditsiooniline The Tall Ships Races paraku ära jätta, kuid kõigi meresõprade ja purjetamisfännide rõõmuks korraldatakse võistlus siiski virtuaalselt. Homme, 2. juulil, antakse Lissabonis suurejoonelisele regatile stardipauk.

Avamerel purjetamine ja Tall Ships laevastiku regati uskumatu vaatemäng on sel aastal paljude jaoks kui kauge unistus. Et see nii ei jääks, otsustati erandkorras koostöös Sailonline’iga korraldada simulaatoritel Virtual Tall Ships Races 2020.  Läbi virtuaalse maailma püütakse pealtvaatajate ja võistlejateni tuua kõik, mis ühe Tall Ships Races'i juurde kuulub – põnevus, väljakutsed merel ning võõrustavate sadamate ilu ja kohaliku elu võlu. 

Sadamalinnad Lissabon, Cadiz, A Coruña ja Dunkirk annavad veebivahendusel edasi kogu meeleolu, mis The Tall Ships Races laevastikku ja linnakülalist neis paigus ees ootab. Võistlust saab igaüks jälgida veebilehel: sailtraininginternational.org

Võistluse ajakava:
Lissabon, Portugal 2. – 5. juuli

Cadiz, Hispaania 9. – 12. juuli

A Coruña, Hispaania 24. – 27. juuli

Dunkir, Prantsusmaa 6. – 9. august

 

 

The Tall Ships Races tuleb 2021. aastal Tallinna!

Kui sel aastal saame suurte ookeanijahtide ja ajalooliste laevade lummavat vaatepilti ja kaasnevat programmi nautida läbi virtuaalsete kanalite, siis järgmisel aastal saavad kõik eestlased maailma suurimale purjelaevastiku regatile oma silmaga kaasa elada. The Tall Ships Races jõuab järgmise aasta kesksuvel Tallinna. Maailma ülipopulaarne regatt peatub Tallinna kolmes sadamas: Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneri jahisadamas. The Tall Ships Races 2021 Tallinn regatti saadab meeleolukas ja põnev programm nii maal kui merel. 

The Tall Ships Races missioon on arendada ja koolitada noori läbi purjetamiskogemuse, sõltumata nende rahvusest, kultuurist, usust, soost või sotsiaalsest taustast. The Tall Ships Races on regatt, millest on iga aasta osa võtnud ka Eesti noored. 

 

 

The Tall Ships Races 2021 võõrustajasadamte ridadesse lisandus Soome linn Turu (26.05.2020)

Sail Training International andis täna teada, et The Tall Ships Races 2021 võõrustajasadamate nimistusse lisandus meie naaberriigi Soome linn Turu, kes oli antud sündmuse vastuvõtja esmakordselt juba aastal 1996.

Järgmise aasta regatt stardib 27. juunil Klaipedast, Leedust. Seejärel suundub laevastik Turusse, Soome, kust edasi seilatakse Tallinna ning siit Maarianhaminasse. Võistlus lõppeb 3. augustil Poolas Szczecinis.

Maailma suurim purjelaevastik seilas viimati Läänemerel aastal 2017.

The Tall Ships Races Tallinn kodusadamateks 2021 aasta juulikuus on Lennusadam, Noblessneri sadamalinnak ja Tallinna Sadam. Partner Eesti Noorte Purjeõppeselts "STA Estonia".

Fotod: The Tall Ships Races Turku 2017

 

 

Tallinn kutsub noori The Tall Ships Races purjeõpperegatil osalema (04.03.2020)

Tallinn pakub noortele võimalust tuleval suvel osaleda Portugali, Hispaania ja Prantsusmaa rannikul toimuval rahvusvahelise purjeõpperegati The Tall Ship Races ühel etapil. Linn katab noore koolituskulud 600 euro ulatuses, kandideerimine kestab kuni 6. aprillini 2020.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul avaneb noortel unikaalne võimalus osaleda elu suurimal seiklusel, töötada rahvusvahelises meeskonnas ning saada meresõidu- ja purjetamiskogemus. „2021. aasta suvel ka Tallinna sadamatesse jõudev purjeregatt The Tall Ships Races on ainulaadne just seetõttu, et pool iga laeva meeskonnast koosneb 15–25-aastastest noortest ning see võistlus on paljudel esimene avamerel purjetamise kogemus. Soovitan kindlasti purjeõppele kandideerida,“ lisas abilinnapea.

Purjeõppele saavad kandideerida noored, kes on võistluse toimumise ajal (2. juuli – 9.august 2020) vanuses 15–25 aastat (k.a) ning eelistatavalt elavad rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas. Osaleda on võimalik purjeõppelaeval kas regati esimesel etapil 5.–9. juuli 2020 marsruudil Lissabon (Portugal) – Cádiz (Hispaania), teisel etapil 12.–24. juuli 2020 Cádiz (Hispaania) – A Coruña (Hispaania) või kolmandal etapil 27. juuli – 6. august 2020 marsruudil A Coruña (Hispaania) – Dunkirk (Prantsusmaa). Tallinna linn kannab osaleja koolituskulud kuni 600 euro ulatuses ja pakub välja purjeõppekohad laevadel.

The Tall Ships Races on avamere võidusõit, kus osaleb enam kui sada erinevas suuruses purjeõppelaeva kogu maailmast. Regati eesmärk on ühiselt purjetades edendada rahvusvahelist suhtlust ning arendada noorte mereharidust ja meeskonnatöö oskusi. Regati peakorraldajaks on rahvusvaheline purjeõppeassotsiatsioon Sail Training International. 2021. aasta juulikuus võõrustavad The Tall Ships Races laevastikku Tallinna sadamad.

 

 

Tallinna Merepäevad toovad endaga suurejoonelise The Tall Ships Races laevastiku  (13.07.2017)

Esmakordselt pealinna ajaloos toovad tänavused Tallinna Merepäevad Tallinna lahele suurejoonelise The Tall Ships Race laevastiku, kuhu kuulub enam kui 50 purjelaeva. Viimati võis sarnast pilti pealinna külje all näha 1992. aastal, mil Tallinna külastas Cutty Sark Regatta. 2017. aasta õpperegati purjelaevad külastavad Tallinna sadamaid esmakordselt ning peatuvad pealinnas 17.–18. juulini.

Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul külvavad The Tall Ships Races purjelaevad tänavu pealinna palju põnevust. “Nii palju purjelaevu külastas viimati Tallinna 25 aastat tagasi,” lausub ta. “Kuigi meie linn on väike, oleme rikka ajalooga merelinn ja tänu The Tall Ships Races purjelaevastikule on Tallinna Merepäevadel võimalik kogeda sarnast atmosfääri, mis valitseb igapäevaselt Amsterdamis või Kielis, kus purjelaevad on vallutanud kõik sadamad. Suurejooneline vaatemäng saab kindlasti olema laevastiku lahkumise mereparaad 18. juulil,” lisab Härm.

The Tall Ships Races 2017 näol on tegemist õpperegatiga, kus purjelaevade meeskonnast pooled on 15–25-aastased meresõbrad, kellel ei pea olema eelnevat meresõidu kogemust. Professionaalsed meremehed on selles laevastikus ühtlasi ka õpetajateks. The Tall Ships Races 2017 õpperegatt saab alguse Halmstadist ja lõppeb Szczecin'is. Õpperegati purjelaevastik külastab Tallinna cruise in company raames, mis tähendab, et laevastik ei sõida võidu, Tallinn on vahepeatuseks Klaipeda võidusõidu eel.

Just tulenevalt The Tall Ship Races laevastikust, toimuvad Tallinna Merepäevad tänavu esmakordselt neljal päeval, 15.–18. juulini hõlmates Vanasadama, Lennusadama, Noblessneri sadama, Pirita jahisadama ja Kakumäe sadama. 

 

 
wave3200-footer.png

ASTU PARDALE!

Lennart Sundja 

Projektijuht

lennart.sundja@tallinnlv.ee

+372 645 7321

Kati Remmelkoor  

Turundus- ja kommunikatsioonijuht 

katrin.remmelkoor@tallinnlv.ee

+372 640 4789

Anna Murulauk 

Programmi koordinaator 

anna.murulauk@tallinnlv.ee

+372 640 4774

Pallas Mudist 

Purjeõppekoordinaator

pallas.mudist@tallinnlv.ee

+372 645 7180

IG.png
FB.png
YT.png

KONTAKT

© The Tall Ships Races Tallinn 2021.  Terms and Conditions