top of page
vtb.jpg

TULE VABATAHTLIKUKS!

Ahoi mere- ja seiklushuviline! Astu julgelt pardale, et olla osa rahvusvahelise purjeregati Tall Ships Races Tallinn 2024 korraldusmeeskonnast. Otsime tiimi avatud, säravaid ning entusiastlikke vabatahtlikke!
363007189_700580148777336_136172993448283118_n.jpg

Juba 2024. aasta suvel ehk 11.–14. juulil on Tallinna linnal au võõrustada Tall Ships Races purjeregatti.

 

Tall Ships Races (TSR) on maailma suurim ning pikkade traditsioonidega purjeõppelaevade regatt, mis toob Tallinna kolme sadamasse üle 60 suure purjelaeva. Seoses sellega korraldab Tallinna linn ühe suure ja erakordse merepeo Lennusadamas, Noblessneri sadamas ning Vanasadamas, pakkudes palju emotsioone ja ettevõtmisi nii maal kui merel. ​Eraldi tähelepanu pööratakse mere keskkonnahoiule ning ka kogu festival ise saab olema korraldatud keskkonnasõbralikult.

 

Lisaks Tallinnale võõrustavad 2024. aasta Tall Ships Races etappe Klaipėda Leedus, Helsingi ja Turu Soomes, Mariehamn Ahvenamaal ja Szczecin Poolas. Tall Ships Races’i peakorraldaja on Sail Training International, Tallinna etapi korraldajad on Tallinna linn, Eesti Meremuuseum, Tallinna Sadam, Noblessneri Sadam ning Eesti Noorte Purjeõppeselts.

362996058_700580048777346_8186460754086684640_n.jpg
Vabatahtlikuks kandideerimine on selleks aastaks läbi!

 

Vabatahtlikuks saab kandideerida alates 16. eluaastast.

Ootame kõiki, keda paelub meri ja võimalus panustada ühe suure ja ägeda festivali toimumisse!

Küsimuste korral võta ühendust:

Ennika Taavet

Vabatahtlike koordinaator

E-mail: volunteers@tallshipstallinn.ee

Vivian Tamm_edited.jpg
Vivian Tamm

Olin eelmise suvel esimest korda vabatahtlik Merepäevadel ja see kogemus jäi eredalt meelde! Päevad olid pikad, palju oli suhtlemist ja ringi jooksmist. Samas oli kaasvabatahtlikega tõeliselt lõbus ja mõnus oli terve päev mere ääres olla.

Ootan juba Tall Ships Races  regatti, mis toob Tallinnasse nii suuri laevu, mida näeb väga harva – soovitan julgelt  vabatahtlike ridadesse astuda!

Laura Murel2.jpg
Laura Murel

Olen õnnelik, et sain osaleda Tallinna merepäevadel vabatahtlikuna, aidates korraldada erinevaid tegevusi ja jälgides, kuidas inimesed seda unustamatut kogemust naudivad. 

Eelmise aasta merepäevad olid täis elu, rõõmu ja mereäärset atmosfääri ning mulle jäi südamesse väga soe tunne teadmisest, et olen osa sellest imelisest kogukonnast, kes hindab ja austab merd ning selle ilu.

Kes pildil_edited_edited.jpg
Kristella Männik

 Osalesin Tallinna Merepäevadel esimest korda vabatahtlikuna eelmisel aastal.

Kogu programm oli väga vahva ja meeldejääv ning korraldav meeskond oli väga toetav. Lisaks andis Merepäevadel osalemine mulle palju uusi sõpru, kellega suhtlen tänaseni.

Vabatahtlikud teevad maailmas ära suuri tegusid ja see üritus võib olla just sinu uue põneva tee algus.

Anna endale see võimalus! 

BG-AVALEHT.jpg

Vabatahtlikke ootame järgmistesse tegevustesse:

KOOSTÖÖKAPTEN ehk liason officer hoolitseb meid külastava laevastiku liikmete igakülgse heaolu eest. Ta on rõõmude ja murede vahendaja laeva ning staabi vahel. Koostöökaptenid hoiavad silma peal laevameeskonna tegemistel, abiks linnas orienteerumisel ja aitavad neid seal, kus abi kõige rohkem vaja. Koostöökapteni kandidaadil on oluline osaleda Tall Ships Races Tallinna koostöökaptenite koolitusel!

INFOJUNGA teab kõigest kõike, sest ta töötab infopunktis või meeskonnakeskuses (crew centre). Infopunktid asuvad kõigis regati sadamates. Infotöötajad aitavad (välis)külalistel leida lahendusi kõikvõimalikele tekkivatele probleemidele, oskavad orienteeruda sündmuse kavas, tunnevad sündmuse ala ja teavad, kus mis asub. Infojungade töö toimub graafiku alusel. Oluline on osaleda TSR Tallinna programmi ja sündmuse ala tutvustaval koolitusel! Kasuks tuleb hea suhtlemisoskus. Meeskonnakeskuse töötajad peavad valdama heal tasemel inglise keelt.

MASKOTT on abiks lastealal ning aitab tuua naeratuse näole nii väiksemale kui ka suuremale külastajale.

SILDUJA on abiks lahesõitude ja meretaksode sildumisel ning järjekorra suunamisel.

LOSSIJA on tugev vabatahtlik, kes ei karda ehitamist ega tõstmist. On abiks, kui aeg-ajalt on vaja kuhugi midagi viia, tuua ja tassida – koos ehitame üles tribüünid, paigaldame aiad, aitame, kus vaja miskit muuta või tõsta ringi. Terve selg selles rollis on eeliseks, sest teel võib ette tulla raskeid tõstmisi!

ÖKOSÕDALANE ehk planeedi päästja. Tema rolliks on (välis)külalistele abiks olla prügi sorteerimise vajalikkuse seletamisel ja elluviimisel. Öko-tiim aitab ürituse ala korras hoida ja suunab sündmuse külalisi oma prügi õigesse konteinerisse panema või pandinõusid tagastama.

KURSIMUDIJA on turundushuviline vabatahtlik, kellel paneb silma särama  sotsiaalmeedias sisuloomine ja fotograafia. Talle meeldib jäädvustada nii inimesi kui ka sündmusi ning see tuleb lisaks veel ka täitsa hästi välja.

MAAMADRUSED ehk jooksvate ülesannete lahendajad on mitmekülgselt andekad ja vajalikud, sest aitavad kaasa kaldapealse programmi ja eriürituste korraldamises. Lisaks purjelaevadele pakub TSR mitmekülgset meelelahutusprogrammi nii laevameeskondadele kui ka festivalikülastajatele ning maamadrustel on selle õnnestumises oluline roll. Vajame lahendustele orienteeritud ja kohanemisvõimelisi inimesi.

12 (3).jpg

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Siit leiate vastused korduma kippuvatele küsimustele.

 • KAS MA SAAN TÖÖTADA VABATAHTLIKUNA SÕLTUMATA VANUSEST?

  • Ei, liitumiseks peate olema vähemalt 16-aastane.
    

 • KAS VABATAHTLIKELE ON TAGATUD TOITLUSTUS JA MAJUTUSVÕIMALUS?

  • Kõigile vabatahtlikele pakume nende tööpäevadel süüa, kuid kahjuks meil vabatahtlikele majutust pakkuda pole.
    

 • KAS MA SAAN VALIDA, MILLISES VALDKONNAS JA MIS AJAL SOOVIN TÖÖTADA?

  • Vabatahtlikuks kandideerimisel saate märkida, mis rollis ja mis ajal soovite töötada. Taotlusi menetleme jooksvalt. Soovituslikult võiksid kõik vabatahtlikud töötada minimaalselt 2 päeva. Valdkonna määramisel arvestame vabatahtlilku motivatsiooni, töötahet ja varasemat kogemust.
    

 • KAS MA SAAN SÕPRADEGA KOOS TÖÖTADA?

  • Loomulikult püüame olla paindlikud, et saaksite sõpradega koostööd teha, kuid samas on TSR ideaalseks võimaluseks luua uusi tutvusi ning sõprussidemeid.

bottom of page