top of page
vtb.jpg

VABATAHTLIKUD

Suurte purjelaevade regatt Tall Ships Races Tallinnas 

Ahoi mere- ja seiklushuviline! Astu julgelt pardale, et olla osa rahvusvahelise purjeregati Tall Ships Races Tallinn 2024 korraldusmeeskonnast. Otsime tiimi avatud, säravaid ning entusiastlikke vabatahtlikke!

363007189_700580148777336_136172993448283118_n.jpg

Juba 2024. aasta suvel ehk 11.–14. juulil on Tallinna linnal au võõrustada Tall Ships Races purjeregatti.

 

Tall Ships Races (TSR) on Euroopa suurim ning pikkade traditsioonidega purjeõppelaevade regatt, mis toob Tallinna kolme sadamasse ligi 50 suurt purjelaeva. Seoses sellega korraldab Tallinna linn ühe suure ja erakordse merepeo Lennusadamas, Noblessneri sadamas ning Vanasadamas, pakkudes palju emotsioone ja ettevõtmisi nii maal kui merel. ​Eraldi tähelepanu pööratakse mere keskkonnahoiule ning ka kogu festival ise saab olema korraldatud keskkonnasõbralikult.

 

Lisaks Tallinnale võõrustavad 2024. aasta Tall Ships Races etappe Klaipėda Leedus, Helsingi ja Turu Soomes, Mariehamn Ahvenamaal ja Szczecin Poolas. Tall Ships Races’i peakorraldaja on Sail Training International, Tallinna etapi korraldajad on Tallinna linn, Eesti Meremuuseum, Tallinna Sadam, Noblessneri Sadam ning Eesti Noorte Purjeõppeselts.

362996058_700580048777346_8186460754086684640_n.jpg

Vabatahtlikuks kandideerimine toimub vahemikus 20.11.2023 – 25.04.2024

 

Vabatahtlikuks saab kandideerida alates 16. eluaastast.

Ootame kõiki, keda paelub meri ja võimalus panustada ühe suure ja ägeda festivali toimumisse!

Küsimuste korral võta ühendust:

Ennika Taavet

Vabatahtlike koordinaator

E-mail: volunteers@tallshipstallinn.ee

BG-AVALEHT.jpg

Vabatahtlikke ootame järgmistesse tegevustesse:

KOOSTÖÖKAPTEN ehk liason officer hoolitseb meid külastava laevastiku liikmete igakülgse heaolu eest. Ta on rõõmude ja murede vahendaja laeva ning staabi vahel. Koostöökaptenid hoiavad silma peal laevameeskonna tegemistel, abiks linnas orienteerumisel ja aitavad neid seal, kus abi kõige rohkem vaja. Koostöökapteni kandidaadil on oluline osaleda Tall Ships Races Tallinna koostöökaptenite koolitusel!

INFOJUNGA teab kõigest kõike, sest ta töötab infopunktis või meeskonnakeskuses (crew centre). Infopunktid asuvad kõigis regati sadamates. Infotöötajad aitavad (välis)külalistel leida lahendusi kõikvõimalikele tekkivatele probleemidele, oskavad orienteeruda sündmuse kavas, tunnevad sündmuse ala ja teavad, kus mis asub. Infojungade töö toimub graafiku alusel. Oluline on osaleda TSR Tallinna programmi ja sündmuse ala tutvustaval koolitusel! Kasuks tuleb hea suhtlemisoskus. Meeskonnakeskuse töötajad peavad valdama heal tasemel inglise keelt.

MASKOTT on abiks lastealal ning aitab tuua naeratuse näole nii väiksemale kui ka suuremale külastajale.

SILDUJA on abiks lahesõitude ja meretaksode sildumisel ning järjekorra suunamisel.

LOSSIJA on tugev vabatahtlik, kes ei karda ehitamist ega tõstmist. On abiks, kui aeg-ajalt on vaja kuhugi midagi viia, tuua ja tassida – koos ehitame üles tribüünid, paigaldame aiad, aitame, kus vaja miskit muuta või tõsta ringi. Terve selg selles rollis on eeliseks, sest teel võib ette tulla raskeid tõstmisi!

ÖKOSÕDALANE ehk planeedi päästja. Tema rolliks on (välis)külalistele abiks olla prügi sorteerimise vajalikkuse seletamisel ja elluviimisel. Öko-tiim aitab ürituse ala korras hoida ja suunab sündmuse külalisi oma prügi õigesse konteinerisse panema või pandinõusid tagastama.

KURSIMUDIJA on turundushuviline vabatahtlik, kellel paneb silma särama  sotsiaalmeedias sisuloomine ja fotograafia. Talle meeldib jäädvustada nii inimesi kui ka sündmusi ning see tuleb lisaks veel ka täitsa hästi välja.

MAAMADRUSED ehk jooksvate ülesannete lahendajad on mitmekülgselt andekad ja vajalikud, sest aitavad kaasa kaldapealse programmi ja eriürituste korraldamises. Lisaks purjelaevadele pakub TSR mitmekülgset meelelahutusprogrammi nii laevameeskondadele kui ka festivalikülastajatele ning maamadrustel on selle õnnestumises oluline roll. Vajame lahendustele orienteeritud ja kohanemisvõimelisi inimesi.

12 (3).jpg

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Siit leiate vastused korduma kippuvatele küsimustele.

 • KAS MA SAAN TÖÖTADA VABATAHTLIKUNA SÕLTUMATA VANUSEST?

  • Ei, liitumiseks peate olema vähemalt 16-aastane.
    

 • KAS VABATAHTLIKELE ON TAGATUD TOITLUSTUS JA MAJUTUSVÕIMALUS?

  • Kõigile vabatahtlikele pakume nende tööpäevadel süüa, kuid kahjuks meil vabatahtlikele majutust pakkuda pole.
    

 • KAS MA SAAN VALIDA, MILLISES VALDKONNAS JA MIS AJAL SOOVIN TÖÖTADA?

  • Vabatahtlikuks kandideerimisel saate märkida, mis rollis ja mis ajal soovite töötada. Taotlusi menetleme jooksvalt. Soovituslikult võiksid kõik vabatahtlikud töötada minimaalselt 2 päeva. Valdkonna määramisel arvestame vabatahtlilku motivatsiooni, töötahet ja varasemat kogemust.
    

 • KAS MA SAAN SÕPRADEGA KOOS TÖÖTADA?

  • Loomulikult püüame olla paindlikud, et saaksite sõpradega koostööd teha, kuid samas on TSR ideaalseks võimaluseks luua uusi tutvusi ning sõprussidemeid.

bottom of page