top of page
Tumesinine foto purjeka ja paatidega sadamakaist

SADAMAD

Vanasadama kruiisiala

Logi 4/2, Tallinn 10111

 

Vanasadam ja selle kruiisiala on Eesti suurim turismivärav ja üks tihedama liiklusega reisisadamaid terves regioonis. Sadam teenindab nii regulaarseid liinilaevu, kruiisilaevu kui ka jahte. Tippaegadel läbib Vanasadamat aastas üle 10 miljoni reisija.

Vanasadama moodne ja mitmekülgne kruiisiterminal on avanud mereääre linnarahvale vaba aja veetmiseks ning see on ka suurepärane koht merepidude nautimiseks. Seni ligipääsmatust sadama-alast on saanud kutsuv linnaruum, mis jätab kustumatu esmamulje ka merelt saabuvale külalisele. 

Tallinna Sadama rajatud ning kõigile avatud 850-meetrine kruiisipromenaad lookleb loodemuulil üle kruiisiterminali katuse. Katusepromenaadilt avanevad vaated merele, sadamale, laevadele ja linnale. 

Tallinna Sadama Vanasadama kruiisiterminalile väljastati keskkonnamärgis Green Key (Roheline võti), mis tõendab nii kruiisireisijatele kui ka kruiisiterminalis toimuvate ürituste külastajatele ja partneritele, et tegutsetakse keskkonnahoidlikul viisil.

Tall Ships Races laevad sadamas: DAR MLODZIEZY, EXCELSIOR, FRYDERYK CHOPIN, GUAYAS, JOHANN SMIDT, KAPITAN GLOWACKI, POGORIA, ROALD AMUNDSEN

Kai ääres kaks suurt valget kruiisilaeva, esiplaanil haljastusega sirged asfaltteed
Vanasadma kruiisiala
Aurik-jäämurdja ja paar väiksemat laeva kai ääres, taamal kuplitega Lennusadama hoone ja vanalinna siluett

Lennusadam

Vesilennuki 6, Tallinn 10145

 

Lennusadamas asub Põhja-Euroopa üks kõige uhkemaid meremuuseume, milles asuvad ehtne allveelaev Lembit 1930ndatest, paadid ja purjekad, sajandivanune aurik-jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184 koopia, miinid, kahurid ning palju muid elusuuruses eksponaate. Ümbermaailmareis kollasel allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, suur akvaarium, simulaatorid muudavad Lennusadama külastuse meeldejäävaks elamuseks kogu perele.

Lennusadama muuseumi ja angaari on tunnustatud mitmete auhindadega: peresõbralikuim muuseum Eestis, parim disainiobjekt, aasta turismiobjekt jpm, kuid neist kõige olulisem - Lennusadama muuseum on saanud Europa Nostra Grand Prix, mis on Euroopa Liidu kõrgeim kultuuripärandiauhind.

Lennusadamas jätkub tegevust kõigile: võimalus käia ekskursioonidel ja osaleda üritustel; külastada suurepärase valikuga mereteemalist muuseumipoodi ning kohvik-restorani MARU; tutvuda sadama, laevade ja purjekatega; Lennusadamas asub ka tore mere- ja linnavaade ning laste mänguväljak.

Tall Ships Races laevad sadamas: ANYA, BONAWENTURA, CONSTANTIA, ESPRIT, HELENA, ITS STELLA POLARE, JENS KROGH, ORP ISKRA, PASCUAL FLORES, PENLENA, SPANIEL, SVANHILD (Finland), TARA, VAHINE, VALBORG

Lennusadam

Noblessneri sadam

Peetri tänav T5, Tallinn 10415

 

Baltimaade parimaks linnaruumi arenduseks tunnistatud Noblessner asub Lennusadama kõrval, jalutuskäigu kaugusel Tallinna kesk- ja vanalinnast.

 

Noblessneri lugu sai alguse aastal 1912, mil siia rajati allveelaevatehas: ainus, mis kunagi on Eestis tegutsenud. Kuigi allveelaevade tootmine lõppes juba 1917. aastal, jätkus laevaehitus siin enam kui sajandi jooksul.

 

Tänaseks on Noblessnerist saanud  stiilne ja kaasaegne merele avatud linnaruum. Siin on suurejoonelise arhitektuuriga ajaloolised tööstushooned, sadam, kunstigaleriid, värvikas kultuurielu ning kõrges kvaliteedis uusarendused.

 

Noblessneri sadamas on 200 kaikohta kuni 30-meetristele laevadele, lähiaastatel laieneb sadam veelgi. Sealsamas tegutsevad Kai kunstikeskus, linna ühed parimad söögikohad, koguperekeskus PROTO avastustehas, Iglupark, Wambola Surf ja hulk muid ärisid. Piki sadamakaisid kulgevalt merepromenaadilt avanevad imeilusad vaated merele ja päikeseloojangule.

 

Noblessner on Tallinna üks kõige populaarsemaid, ilusamaid ja ihaldusväärsemaid piirkondi

Tall Ships Races laevad sadamas: ALBANUS, ASTRID (Finland), AURANTYTTO, BELFER, BELFER II, BETTY, BIES, BRABANDER, CHRISTIANIA, CYKAS, DAR SZCZECINA, FARUREJ, GEDANIA, GRETEL, HENRIKA, HIIUINGEL, HNLMS URANIA, INGRID, LIETUVA, LINDA, MERIKAPY, MERISISSI III, NAVIGATOR, ODISEJA, PUPU, RUPEL, SAEFTINGHE, SARMATA II, ST IV, ZRYW, THEIA, TOKKA-LOTTA, TORNADO, TUULELIND, VESTA, WIELKOPOLSKA, WILLIWAW

noble.jpg
Noblssner
bottom of page