top of page
Sadam

SADAMAD

Vanasadama kruiisiala

Logi 4/2, Tallinn 10111

 

Vanasadam ja selle kruiisiala on Eesti suurim turismivärav ja üks tihedama liiklusega reisisadamaid terves regioonis. Sadam teenindab nii regulaarseid liinilaevu, kruiisilaevu kui ka jahte. Tippaegadel läbib Vanasadamat aastas üle 10 miljoni reisija.

Vanasadama moodne ja mitmekülgne kruiisiterminal on avanud mereääre linnarahvale vaba aja veetmiseks ning see on ka suurepärane koht merepidude nautimiseks. Seni ligipääsmatust sadama-alast on saanud kutsuv linnaruum, mis jätab kustumatu esmamulje ka merelt saabuvale külalisele. 

Tallinna Sadama rajatud ning kõigile avatud 850-meetrine kruiisipromenaad lookleb loodemuulil üle kruiisiterminali katuse. Katusepromenaadilt avanevad vaated merele, sadamale, laevadele ja linnale. 

Tallinna Sadama Vanasadama kruiisiterminalile väljastati keskkonnamärgis Green Key (Roheline võti), mis tõendab nii kruiisireisijatele kui ka kruiisiterminalis toimuvate ürituste külastajatele ja partneritele, et tegutsetakse keskkonnahoidlikul viisil.

Vanasadama kruiisiala
Vanasadma kruiisiala
Lennusadam

Lennusadam

Vesilennuki 6, Tallinn 10145

 

Lennusadamas asub Põhja-Euroopa üks kõige uhkemaid meremuuseume, milles asuvad ehtne allveelaev Lembit 1930ndatest, paadid ja purjekad, sajandivanune aurik-jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184 koopia, miinid, kahurid ning palju muid elusuuruses eksponaate. Ümbermaailmareis kollasel allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, suur akvaarium, simulaatorid muudavad Lennusadama külastuse meeldejäävaks elamuseks kogu perele.

Lennusadama muuseumi ja angaari on tunnustatud mitmete auhindadega: peresõbralikuim muuseum Eestis, parim disainiobjekt, aasta turismiobjekt jpm, kuid neist kõige olulisem - Lennusadama muuseum on saanud Europa Nostra Grand Prix, mis on Euroopa Liidu kõrgeim kultuuripärandiauhind.

Lennusadamas jätkub tegevust kõigile: võimalus käia ekskursioonidel ja osaleda üritustel; külastada suurepärase valikuga mereteemalist muuseumipoodi ning kohvik-restorani MARU; tutvuda sadama, laevade ja purjekatega; Lennusadamas asub ka tore mere- ja linnavaade ning laste mänguväljak.

Lennusadam

Noblessneri sadam

Peetri, Tallinn 10415

 

Noblessneri sadam avati 2010. aastal, geograafiliselt asub see Miinisadama ja Lennusadama vahel. Sadama akvatoorium on turvaline, lainete eest kaitsevad kaks lainemurdjat.

 

Sadamas on kokku kuus ujuvkaid 192 kaikohaga, lisaks on kohad kuni 30-meetristele alustele. Lähiaastatel lisandub veel kuni 200 kaikohta.

 

Noblessneri sadamalinnak on Tallinna esimene merele avatud inimsõbraliku planeeringuga linnaosa. Siin on ajaloolise allveelaevatehase tööstushooned, linnaväljak ja silmapaistva arhitektuuriga uuselamud. Ainus sadam kesklinna piirkonnas, kus kail seistes võib imetleda päikeseloojangut! Sadamalinnak ja jahisadam ise on kiires arenduses, siin tegutseb ka Eesti edukamaid purjetamiskoole NYC Sailing School.

 

Sadama lähedal asuvad Kai kunstikeskus, koguperekeskus PROTO avastustehas, Põhjala pruulikoda ning mitmed söögikohad nagu Kampai, Lore Bistroo, Põhjala Tap Room ja fine-dining restoran 180°.

Noblessneri sadam
Noblssner
bottom of page