top of page
laevad3.jpg

ESITA TAOTLUS

Kutse ajakirjanikele: Tall Ships Races 2024 Tallinn

Ahoi, lugupeetud ajakirjanikud! Kutsume teid 11. – 14. juulil 2024 Tall Ships Races Tallinn 2024 regati pardale! Oleme uhked ja rõõmsad, et Tallinn võõrustab 2024. aastal suurimat purjeõppelaevade regatti Euroopas.

 

Tall Ships Races on maailma suurim ning pikkade traditsioonidega purjeõppelaevade regatt, mis toob Tallinna kolme sadamasse üle 60 suure purjelaeva 10-15 erinevast riigist üle kogu maailma. Pealinna sadamatesse saabuva laevastiku meeskonnas on 1500 liiget, kellest suur osa on 15-25-aastased noored purjeõppurid.

 

Suur ja erakordne merepidu toimub Lennusadamas, Noblessneri sadamas ja Vanasadama kruiisialal. Neljaks päevaks on kogu linn purjedes ja suur merefestival pakub ainulaadset võimalust avastada merelinna põnevust ja kultuuride mitmekesisust.

 

Tallinn on ajalooline merelinn ning meri pani aluse linna tähtsusele hansalinnana ja on kujundanud läbi aastasadade linlaste eluviise. Kenad liivarannad, merele avatud linnaruum, erilise atmosfääriga sadamad, kohvikud, galeriid ja meremuuseum – kõik see mahub pealinna 46-kilomeetri pikkusele rannajoonele.

REGISTREERIMISVORM

bottom of page