
THE TALL SHIPS RACES REGATT
The Tall Ships Races on pikaajalise traditsiooniga rahvusvaheline avamere õpperegatt, mille eesmärk on kaasata ja õpetada noori ning juhtida tähelepanu merekeskkonna hetkeolule ja loodussäästlikkusele.
Maailma suurima purjelaevastiku meeskonna liikmetest on vähemalt pooled erinevatest riikidest pärit 15-26-aastased noored, kes on oma kodumaal välja valitud sadade soovijate seast ning kellest nii mõnigi on tegemas oma elu esimest meresõitu. Regatil osalemine annab noortele kogemused meeskonnatööks, paneb proovile üllatuslikes oludes ning viib seiklustesse, kust saab oskused ja sõbrad terveks eluks.

Sail Training International - The Tall Ships Races peakorraldaja
Rahvusvaheline purjeõppe assotsiatsioon, mis ühendab 32 suurima mereriigi purjeõppe organisatsioone

Astu pardale!
Purjeõpe on parim võimalus enese arendamiseks, uute kogemuste saamiseks ja sõprade leidmiseks.
Peakorraldaja:
SAIL TRAINING
INTERNATIONAL
Rahvusvaheline purjeõppe organisatsioon Sail Training International seisab hea selle eest, et harida noori läbi purjetamise ja merelise kogemuse ning innustada neid edaspidises elus tegelema nii purjetamise kui merendusteemadega laiemalt. Oodatud on noored vanuses 15 - 25 kogu maailmast, sõltumata rahvusest, kultuurist, religioonist, soost või sotsiaalsest taustast.
Sail Training International on heategevusorganisatsioon (mittetulundusühing), kelle liikmed on pärit kogu maailmas. Oma eesmärkide saavutamiseks viiakse pidevalt ellu mitmeid valdkonda edendavaid tegevusi:
-
Korraldatakse konverentse ja seminare
-
Korraldatakse regatte purjetamiskoolituse eesmärgil
-
Antakse välja erialaseid trükiseid ja video-esitlusi
-
Teostatakse rahvusvahelisi uurimistöid

AJALUGU
Esmakordselt alustati purjeõppe avamereregattide korraldamist 1956. aastal, mil ajaloolistel purjelaevadel seilati Torbayst,Suurbritanniast Lissaboni, Portugali.
Avamerevõidusõiduga sooviti hoida elus ja säilitada ajaloolisi purjelaevu ning meretraditsioone. Kohustuslikus korras pidi vähemalt pool meeskonnast olema 16-25 aastased noored, kes saavad regatil purjetades võimaluse omandada nii mere- kui purjetamiskogemust ning elutarkust ja oskusi meeskonnatööks.
Algselt toimus regatt kord kahe aasta jooksul ning kandis nime Operatsioon Puri. Perioodil 1973 - 2003 korraldati regatti igaaastaselt. Toona oli võistluse nimeks peasponsori järgi Cutty Sark Tall Ships Race. Sel perioodil, aastal 1992. väisas Tall Ships Races laevastik ka Tallinna.

The Tall Ships Races on maailma suurim purjeõppelaevade regatt, mis meelitab igal aastal sadamaisse purjekaid uudistama sadu tuhandeid inimesi. Regati laevastik koosneb suurtest purjelaevadest, ajaloolistest purjekatest ning kaasaegsetest ookeanijahtidest. Igal aastal on suure laevastiku koosseis erinev, sõltudes tihti ka näiteks regatti võõrustavate sadamate asukohast. Regatt koosneb 2-3 avamere võidusõidust, kus selgitatakse välja laevastiku 3 kiiremat purjekat.
Regatil osaleb igaaastaselt pea 10 000 noort 30 - 40 riigist. 15-25-aastased noored valitakse oma kodumaal välja sadade soovijate seast ning nii mõnigi neist teeb sel regatil alles oma elu esimest meresõitu. The Tall Ships Races õpperegatil osalemine annab noortele kogemused meeskonnatööks, paneb proovile uutes ja üllatuslikes oludes ning viib seiklustesse, kust saab oskused ja sõbrad terveks eluks.
The Tall Ships Races oli 2007. aastal nomineeritud ka Nobeli Rahupreemia kandidaadiks.

LOODUSHOID
Purjetamine kui tuule jõul liikumine on juba oma loomult üks kõige keskkonnasõbralikumaid liikumisviise. The Tall Ships Races regatt tunnustab samuti loodussõbralikkust ning merekeskkonna hoidmist.
Suur osa The Tall Ships Races lavastikust kannab Sinise Lipu märgist. Märki, mis tõestab, et antud alusel purjetatakse keskkonnasõbralikult.
Nendel alustel jagavad kaptenid ning laevaohvitserid teadmisi keskkonna- ja merehoiust ja kogu laevapere tegevus on läbimõeldud looduse ja merekeskkonna jätkusuutlikkuse vaatevinklist.
Sadamakülastajad saavad samuti osaleda loodushoiu arenduses:
-
Kasuta ära Tallinna tasuta ühistransporti
-
Liigu kergliiklusteedel kas jala, rattaga või tõukerattaga
-
Kasuta asju korduvalt: võta kaasa oma veepudel või kohvitermos
-
Sorteeri prügi seal kus võimalik
-
Tarbi mõistlikult