BG-AVALEHT.jpg

THE TALL SHIPS RACES

flags.jpg

Peakorraldaja

SAIL TRAINING

INTERNATIONAL

Rahvusvaheline purjeõppe organisatsioon Sail Training International seisab hea selle eest, et harida noori läbi purjetamise ja merelise kogemuse ning innustada neid edaspidises elus tegelema nii purjetamise kui merendusteemadega laiemalt. Oodatud on noored vanuses 15 - 25 kogu maailmast, sõltumata rahvusest, kultuurist, religioonist, soost või sotsiaalsest taustast.

 

Sail Training International on heategevusorganisatsioon (mittetulundusühing), kelle liikmed on pärit kogu maailmas. Oma eesmärkide saavutamiseks viiakse pidevalt ellu mitmeid valdkonda edendavaid tegevusi:

  • Korraldatakse konverentse ja seminare

  • Korraldatakse regatte purjetamiskoolituse eesmärgil

  • Antakse välja erialaseid trükiseid ja video-esitlusi

  • Teostatakse rahvusvahelisi uurimistöid

AJALUGU

Esmakordselt alustati purjeõppe avamereregattide korraldamist 1956. aastal, mil ajaloolistel purjelaevadel seilati Torbayst,Suurbritanniast Lissaboni, Portugali.

Avamerevõidusõiduga sooviti hoida elus ja säilitada ajaloolisi purjelaevu ning meretraditsioone. Kohustuslikus korras pidi vähemalt pool meeskonnast olema 16-25 aastased noored, kes saavad regatil purjetades võimaluse omandada nii mere- kui purjetamiskogemust ning elutarkust ja oskusi meeskonnatööks. 

Algselt toimus regatt kord kahe aasta jooksul ning kandis nime Operatsioon Puri. Perioodil 1973 - 2003 korraldati regatti igaaastaselt. Toona oli võistluse nimeks peasponsori järgi Cutty Sark Tall Ships Race. Sel perioodil, aastal 1992. väisas Tall Ships Races laevastik ka Tallinna. 

Ajalugu2.jpg

The Tall Ships Races on maailma suurim purjeõppelaevade regatt, mis meelitab igal aastal sadamaisse purjekaid uudistama sadu tuhandeid inimesi. Regati laevastik koosneb suurtest purjelaevadest, ajaloolistest purjekatest ning kaasaegsetest ookeanijahtidest. Igal aastal on suure laevastiku koosseis erinev, sõltudes tihti ka näiteks regatti võõrustavate sadamate asukohast. Regatt koosneb 2-3 avamere võidusõidust, kus selgitatakse välja laevastiku 3 kiiremat purjekat.

Regatil osaleb igaaastaselt pea 10 000 noort 30 - 40 riigist. 15-25-aastased noored valitakse oma kodumaal välja sadade soovijate seast ning nii mõnigi neist teeb sel regatil alles oma elu esimest meresõitu. The Tall Ships Races õpperegatil osalemine annab noortele kogemused meeskonnatööks, paneb proovile uutes ja üllatuslikes oludes ning viib seiklustesse, kust saab oskused ja sõbrad terveks eluks.

 

The Tall Ships Races oli 2007. aastal nomineeritud ka Nobeli Rahupreemia kandidaadiks.

 
Blueflag.jpg

LOODUSHOID

Purjetamine kui tuule jõul liikumine on juba oma loomult üks kõige keskkonnasõbralikumaid liikumisviise. The Tall Ships Races regatt tunnustab samuti loodussõbralikkust ning merekeskkonna hoidmist.


Suur osa The Tall Ships Races lavastikust kannab Sinise Lipu märgist. Märki, mis tõestab, et antud alusel purjetatakse keskkonnasõbralikult.

Nendel alustel jagavad kaptenid ning laevaohvitserid teadmisi keskkonna- ja merehoiust ja kogu laevapere tegevus on läbimõeldud looduse ja merekeskkonna jätkusuutlikkuse vaatevinklist.

Sadamakülastajad saavad samuti osaleda loodushoiu arenduses:

  • Kasuta ära Tallinna tasuta ühistransporti

  • Liigu kergliiklusteedel kas jala, rattaga või tõukerattaga

  • Kasuta asju korduvalt: võta kaasa oma veepudel või kohvitermos

  • Sorteeri prügi seal kus võimalik

  • Tarbi mõistlikult

 
wave3200-footer.png

ASTU PARDALE!

Lennart Sundja 

Projektijuht

lennart.sundja@tallinnlv.ee

+372 645 7321

Kati Remmelkoor  

Turundus- ja kommunikatsioonijuht 

katrin.remmelkoor@tallinnlv.ee

+372 640 4789

Anna Murulauk 

Programmi koordinaator 

anna.murulauk@tallinnlv.ee

+372 640 4774

Pallas Mudist 

Purjeõppekoordinaator

pallas.mudist@tallinnlv.ee

+372 645 7180

IG.png
FB.png
YT.png

KONTAKT

© The Tall Ships Races Tallinn 2021.  Terms and Conditions