top of page
  • Writer's pictureTSR24

Tallinna Merepäevad toovad endaga suurejoonelise The Tall Ships Races laevastiku

Esmakordselt pealinna ajaloos toovad tänavused Tallinna Merepäevad Tallinna lahele suurejoonelise The Tall Ships Race laevastiku, kuhu kuulub enam kui 50 purjelaeva. Viimati võis sarnast pilti pealinna külje all näha 1992. aastal, mil Tallinna külastas Cutty Sark Regatta. 2017. aasta õpperegati purjelaevad külastavad Tallinna sadamaid esmakordselt ning peatuvad pealinnas 17.–18. juulini.


Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härmi sõnul külvavad The Tall Ships Races purjelaevad tänavu pealinna palju põnevust. “Nii palju purjelaevu külastas viimati Tallinna 25 aastat tagasi,” lausub ta. “Kuigi meie linn on väike, oleme rikka ajalooga merelinn ja tänu The Tall Ships Races purjelaevastikule on Tallinna Merepäevadel võimalik kogeda sarnast atmosfääri, mis valitseb igapäevaselt Amsterdamis või Kielis, kus purjelaevad on vallutanud kõik sadamad. Suurejooneline vaatemäng saab kindlasti olema laevastiku lahkumise mereparaad 18. juulil,” lisab Härm.


The Tall Ships Races 2017 näol on tegemist õpperegatiga, kus purjelaevade meeskonnast pooled on 15–25-aastased meresõbrad, kellel ei pea olema eelnevat meresõidu kogemust. Professionaalsed meremehed on selles laevastikus ühtlasi ka õpetajateks. The Tall Ships Races 2017 õpperegatt saab alguse Halmstadist ja lõppeb Szczecin'is. Õpperegati purjelaevastik külastab Tallinna cruise in company raames, mis tähendab, et laevastik ei sõida võidu, Tallinn on vahepeatuseks Klaipeda võidusõidu eel.

Just tulenevalt The Tall Ship Races laevastikust, toimuvad Tallinna Merepäevad tänavu esmakordselt neljal päeval, 15.–18. juulini hõlmates Vanasadama, Lennusadama, Noblessneri sadama, Pirita jahisadama ja Kakumäe sadama. 

Comments


bottom of page