top of page
  • Writer's pictureTSR24

Tall Ships Races Tallinn 2024 korraldajad ootavad oma meeskonda vabatahtlikke

Selle aasta suvel, 11.–14. juulini on Tallinnal au võõrustada maailma suurimat purjeõppelaevade regatti Tall Ships Races. Suve suurima ürituse korraldamiseks kutsub linn kõiki vähemalt 16aastaseid inimesi kandideerima merefestivalile vabatahtlikuks.


Tall Ships Races Tallinn 2024 ootab oma meeskonda kuni 500 vabatahtlikku, kes aitaksid tagada festivali ladusa korralduse nii enne sündmust kui ka selle ajal. Vabatahtlikud on oodatud koostöökapteni, infojunga, maskoti, silduja, lossija, ökosõdalase, kursimurdja ja maamadruse tegevustesse.

 

Abilinnapea Kaarel Oja kutsub suurejoonelisest merepeost osa saama erilisel viisil. „Tallinna kultuuri- ja spordielu asendamatud panustajad on meie vabatahtlikud, kelle tööd imetlen siiralt ja südamest. Kutsume vabatahtlikke liituma ka selle suurejoonelise üritusega. Õnneks võimaldab see mitte ainult küsida, vaid ka pakkuda. Tall Ships Races annab osalejatele rahvusvahelise suursündmuse korraldamise kogemuse, head uued tutvused nii siit- kui sealtpoolt merd, aga ka erakordse võimaluse näha maailma suuremate purjelaevade siseelu.” 

 

Varasemalt on Tallinna linn vabatahtlikke kaasanud näiteks Tallinna merepäevade korraldustiimi ning eelmisel aastal sellel üritusel vabatahtlikuna osalenud Vivian Tamm kinnitas, et seda kogemust soovitab ta igale inimesele. „Päevad olid küll pikad ja väsitavad, palju oli inimestega suhtlemist ja ringi jooksmist, aga samas oli kaasvabatahtlikega tõeliselt lõbus ja igati mõnus oli terve päev mere ääres olla. Üks „highlight“ oli kindlasti ühe päeva lõpus, kui Lennusadama sadamakapten pakkus minu valvatava kai vabatahtlikele väikest sõitu Tallinna lahel,“ lisas ta.

 

Mullu osales samal üritusel ka Kristella Männik, kelle sõnul oli üritust korraldanud meeskond väga toetav ja vabatahtlikuks olemine pani proovile nii keele- kui ka suhtlusoskuse. „Lisaks suurendas merepäevadel osalemine minu tutvusringi ja andis uued sõbrad, kellega suhtlen tänaseni. Soovitan vabatahtlikuna üritusest osa võtta kõikidel noortel ja vanematel, kes vähegi tunnevad, et nad sooviksid anda enda panuse ühele suurimale mereüritusele Eestis ja tahavad oma kodumaad teistele tutvustada. Anna endale see võimalus,“ rääkis Männik.

 

Vabatahtlikuks kandideerimine toimub kuni kõikide vabatahtlike leidmiseni või kuni 25. aprillini 2024. Vabatahtlikuks saab kandideerida alates 16. eluaastast, ülemist vanusepiiri ei ole.

 

Tallinna linn korraldab purjeregati ajal erakordse merepeo Lennusadamas, Noblessneri sadamas ning Vanasadamas, pakkudes palju emotsioone ja ettevõtmisi nii maal kui ka merel. Lisaks Tallinnale võõrustavad 2024. aasta Tall Ships Races etappe Klaipėda Leedus, Helsingi ja Turu Soomes, Mariehamn Ahvenamaal ja Szczecin Poolas. Tall Ships Races’i peakorraldaja on Sail Training International, Tallinna etapi korraldajad on Tallinna linn, Eesti Meremuuseum, Tallinna Sadam, Noblessneri Sadam ning Eesti Noorte Purjeõppeselts.

 

Lisainfo vabatahtlike tegevustest ja kandideerimisest www.tallshipstallinn.ee/vabatahtlikud.

 

 


Pildil Kristella Männik/Erakogu

Comments


bottom of page