top of page
  • Writer's pictureTSR24

Ajalooline mereparaad Tallinna lahel ootab osalejaid ja pealtvaatajaid

14. juulil kell 12 stardib Tall Ships Races Tallinn 2024 mereparaad, kus rahvusvahelise purjeõpperegati laevad liituvad 67. Muhu Väina regatil võistlevate alustega.Samuti on võimalik mereparaadist osa saada ka kõikidel teistel jahiomanikel, osalemiseks on avatud registreerimine.  


Tall Ships Races Tallinn 2024 mereliste tegevuste koordinaatori Lauri Väinsalu sõnul on suuremad ettevalmistused käimas ja põnevat, mida oma silmaga näha või kus osaleda, on omajagu.


„Ürituse üks tipphetki on kindlasti 14. juulil toimuv mereparaad, mis saab alguse Lennusadamast kell 12 ja millega liituvad teisel pool laevateed Muhu Väina regati laevad. Suurejoonelise mereparaadiga on teistelgi meresõidualustel võimalik liituda, selleks on vaja eelnev registreerimine,“ rääkis Väinsalu. Ta lisas, et Tall Ships Races Tallinn 2024 toob mereparaadile 64 purjelaeva 16 riigist, seega kui paraadiga liituvad Muhu Väina alused, on merel korraga rohkem kui sada laeva.  


Oleg Egipte, kes on aastaid Muhu Väina purjetanud Astridil, liitub sel aastal lisaks ka mereparaadiga. Tema sõnul avaneb Muhu Väina jahtidele sel aastal erakordne võimalus mereparaadiga liitumiseks, sest Muhu Väin stardib tänavu Tallinnast. 

„Mereparaadile läheme meie meeskonnast kahe jahiga, ühel meeskonnaliikmel on ka oma jaht, seega saame peale võtta rohkem inimesi, kaaspurjetaja oma perekonna ja mina oma pere,“ rääkis ta. 


Egipte ütles, et purjetamine on põnev spordiala, kus kõige tähtsam on meeskonnatöö. „Kapten ei võida kunagi üksi, ta võidab koos meeskonnaga. Ehk kapten võib olla ükskõik kui hea, siis meeskonnata kapteni oskused ei aita.“ Astridi meeskond on selleks ka hea näide, lisaks Olegile endale purjetab võistu Olegi isa ja 7aastane poeg. „Jah, meil on jahil kolm põlvkonda ja oleme Muhu Väinaks omajagu harjutanud, muidugi läheme oma paadiklassis esikohta sihtima,“ kinnitas ta.   

Pealtvaatajad saavad mereparaadi jälgida Tallinna rannikult - Piritalt, Reidi teelt, Vanasadama kruiisialalt, Linnahalli juurest, Kalaranna promenaadilt, Lennusadamast ja Noblessnerist. 


Mereparaadi registreerimislink asub: https://forms.gle/MsNQ3EK4t5axenWs5  

Tallinna linn võõrustab ja korraldab sel aastal maailma suurimat purjeõpperegatti Tall Ships Races, mis toimub 11.–14. juulini Lennusadamas, Noblessneri sadamas ja Vanasadama kruiisialal. Nelja päeva jooksul on Tallinna sadamad erilises peomeeleolus – saab näha purjelaevu, kuulata Eesti parimaid artiste ja võtta osa tegevustest maal ja merel.


Tall Ships Races’i peakorraldaja on Sail Training International, Tallinna etapi korraldajad on Tallinna linn koos Eesti Meremuuseumi, Tallinna Sadama, Noblessneri jahisadama ning Eesti Noorte Purjeõppeseltsiga.Suured purjelaevad sõidavad lainetaval merel, valged purjed mastidelKomentar


bottom of page