TulePurjetama.jpg

TULE PURJETAMA

Loore.jpg
2017. aasta The Tall Ships Races regatil Omaani purjeõppealuse Shahab Oman II mastis. Fotol Loore Magus
Loore Magus osales STA Estonia purjeõppeprogrammis aastatel 2015, 2016 ja 2017.

Kui oled 15 - 25-aastane, on sul võimalus osaleda elu suurimal seiklusel – rahvusvahelisel purjeõpperegatil The Tall Ships Races

Tallinna linn kutusb kõiki noori osa saama elu võimalusest purjetada kaasa regati ametliku meeskonnaliikmena ja seda sõltumata sellest, kas sul on eelnev purjetamiskogemus. Kõige tähtsam on soov minna merele. Esita oma taotlus hiljemalt 26. oktoobriks 2020 ja sukeldu ulmelistesse seiklustesse!
Osalemistingimustega saad tutvuda siin.

REGISTREERIMISVORM

Kaisa-Maria Vellomäe

2015 Alesund - Kristiansand
2016 Lissabon - Cadiz

Kui lähed sooja kliimasse purjetama, siis see ei tähenda, et sooje riideid ei oleks tarvis kaasa võtta! Öösel vahis olles oleks ikka hea kui ka soe pesu olemas oleks, sest öösel on merel niiske ja jahe. Samuti kui sõita tuleb tihttuules, siis isegi soojas kliimas tundub tuul siis päris külm.

Madle Timm

 

2015 Kristiansand - Aalborg

Ajaga ununevad kõik need suuremad loksumised ära, seega kõik oli vinge, eriti helendav plankton nõudepesukausis, tähistaevas, sadamapeod.

Loore Magus

2015 Kristiansand - Aalborg
2016 Lissabon - Cadiz
2017 Turu - Klaipeda - Szczecin

Oli veel ägedam kui ma oskasin ette kujutada. Üks osa on see, mida kogeda purjetamisel ja täiesti teine on veel sadamamelu ja suhtlus teiste laevastikega. Võõrustajalinnad on väga palju vaeva näinud, et TSR-il osalejatel oleks maksimaalselt vahva, seda nii erinevate ürituste, pidude kui ka vaba aja veetmise näol.

Ethel Rosenfeldt

 

2015 Kristiansand - Aalborg
2016 vabatahtlik purjekal „Fryderyk Chopin“
2018 vabatahtlik purjekal „Atyla“

Valves olles hoiad oma vahiga purjekat õigel kursil, vajadusel kohandate purjeid, hoiate silma peal ümbritseval liiklusel, täidate logiraamatut, naudite päikesetõuse ja -loojanguid, räägite juttu ja naerate kuniks kõhulihased krampis

 

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Mida purjeõppur teeb?

Purjeõppurina osaled aktiivselt kõigis pardal toimuvates tegevustes, alates purjede sättimisest ja laeva tüürimisest kuni söögi valmistamiseni ning teki küürimiseni. Loomulikult omandad palju uusi teadmisi purjetamisest, kuid ennekõike on palju nalja, uusi sõpru, kogemusi ja mälestusi kogu eluks.

Eelnevat purjetamise kogemust pole vaja!

Kõik on regatile teretulnud ja vajaliku väljaõppe teeb laeva kogenud ja sõbralikult meeskond. Uute teadmiste maht sõltub reisi pikkusest ja ilmastikuoludest. Purjeõppur on aktiivne meeskonna liige ning võtab osa laeva juhtimisest ja igapäeva rutiinist.

 

Kas süüa saab?

Laevadel on üldiselt kolm söögikorda hinna sees. Suurematel alustel on kohvi, tee ja vesi pidevalt saadaval ning võimalus osta näkse pardalt.

Kus ma magan?

Olenevalt laevast magatakse kas kois (voodi) või võrkkiiges. Enne reisi uuri mis on vaja Sinu laevale kaasa võtta (näiteks: magamiskott).

Kas pardal on internet/wifi?

Üldiselt pole laevadel wifit ja mobiilse andmeside levib kaob merel. Purjeõppe üks eesmärke on tutvustada traditsioonilist meremehe elu millega on tihedalt seotud välismaailmast eraldumise kogemus. Merereis on suurepärane võimalus „logida välja“ ja puhata meie tavapärasest digitaalsest argipäevast.

Üldiselt on kommunikatsioonivõimalused merele piiratud. Meeskond kasutab olemasolevat tehnikat oluliseks suhtluseks laevajuhtimiskeskustega maal. Hädaolukorra puhuks on pardal satelliit telefon.

Mis on „vahisüsteem“?

Vahetult pärast laevale tulekut jagatakse meeskond vahtideks ehk valvemeeskondadeks. Üks vahikord kestab tavaliselt 4h. Vahis on erinevad kohustused: tüürida laeva, töötada purjedega, jälgida merd, söögivalmistamine, nõudepesemine vms. 24h jooksul ollakse vahis kaks korda ehk kokku 8h.

Kui kaua üks reis kestab?

2021. a  etapid on vahemikus 4-7 päeva.

 

Mis maksab?

Tallinna linn toetab purjeõpet €700 ulatuses ühe taotleja kohta aga ei korralda ega kompenseeri noore jõudmist sihtriiki ega naasmist Eestisse, vajalikku reisikindlustust ega teisi reisiga seotud kulusid, need korraldab ja tasub iga osaleja ise.

Kuidas valida laeva?

Regatil osalevad purjelaevad on jaotatud suuruse järgi nelja klassi. Vaata klasside kirjeldusi siit: PURJEKAD-lavade klassid

Vali A- või B-klassi laev, kui soovid kogeda purjetamist  tõelisel ookeani hiiglasel ja reisida ajas tagasi purjelaevade kuldaega. Mõni laev on nii suur, et vöörist ahtrisse ja sealt tagasi jalutamine võib võtta aega kuni 10 minutit. Kes kõrgust ei karda, saab ronida masti ja raadele, et sättida purjeid.

Purjetamine C- või D-klassi laeval on täiesti teistmoodi kogemus. Väiksematel laevadel on ühendus merega vahetum ja pisimgi lainetus on hästi tunda. Fookuses on pigem sportlik ja praktiline purjetamine ning edu saavutamiseks tuleb olla valmis tihedaks meeskonnatööks. Nendelt laevadelt ei tasu oodata mugavusi nagu dušš või meeskonna puhkeruum. Selle asemel saad aga ohtralt adrenaliini ja vahetuid elamusi, mida soovid ikka ja jälle uuesti kogeda.

Kus ja kuidas magatakse?

Majutuse tüübid varieeruvad sõltuvalt laevast – magatakse mitmekümnekesi koos ühes ruumis võrkkiikedes või kois (laeva voodi) mitme inimese kajutis. Isiklikku ruumi on vähe ja seda tasub arvestada kodus pakkides.

4 soovitust osalejale:

  • Võta kaasa soojad riided. Hea kui sul on soe/pikk spordipesu ja soe jakk.

  • Ole aktiivne, võta osa ja küsi – nii õpid palju rohkem ja reis on põnevam.

  • Söö ja joo korralikult isegi kui pole isu. Tühja kõhuga on merehaigus kerge tulema.

  • Pole mõtet kurvastada asjade üle mida me kontrollida ei saa. Kui sajab vihma ja tuul peksab näkku siis ära heida meelt – hiljem on seda tore meenutada.

Kasulikud lingid:

wave3200-footer.png

ASTU PARDALE!

Lennart Sundja 

Projektijuht

lennart.sundja@tallinnlv.ee

+372 645 7321

Kati Remmelkoor  

Turundus- ja kommunikatsioonijuht 

katrin.remmelkoor@tallinnlv.ee

+372 640 4789

Anna Murulauk 

Programmi koordinaator 

anna.murulauk@tallinnlv.ee

+372 640 4774

Pallas Mudist 

Purjeõppekoordinaator

pallas.mudist@tallinnlv.ee

+372 645 7180

IG.png
FB.png
YT.png

KONTAKT

© The Tall Ships Races Tallinn 2021.  Terms and Conditions