top of page
  • Writer's pictureTSR24

Tallinn kutsub noori osalema Tall Ships Races 2024 purjeõpperegatil

Käesoleva aasta suvel toimub pealinnas esmakordselt rahvusvaheline pujeõpperegatt Tall Ships Races 2024, mis pakub 15–25 aastastele noortele võimalust osaleda purjeõppeprogrammis. Linn katab noore koolituskulud 700 euro ulatuses, kandideerimine kestab kuni 11. veebruarini 2024. Kandideerimine ja lisainfo SIIN.


Tallinna abilinnapea Tiit Teriku sõnul on programmis osalemine noortele hea võimalus saada osa suurest seiklusest, omandada purjetamiskogemus ning seda rahvusvahelises meeskonnas. „Tall Ships Races 2024 purjeõppeprogramm avab noortele purjetamishuvilistele uksed merele, kus nad saavad mitte ainult õppida purjetamist, vaid tutvuda ka erinevate kultuuridega ning luua sidemeid üle maailma. See on kindlasti ainulaadne võimalus avardada oma silmaringi ja omandada väärtuslikke teadmisi pikaaegse kogemusega professionaalse meeskonna käe all,“ kirjeldas Terik.


Purjeõppe toetuse saajaks saavad kandideerida noored, kes on võistluse toimumise ajal (29. juuni – 5. august) vanuses 15–25 aastat (k.a) ning elavad rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas.


Osaleda on võimalik purjeõppelaeval ühel regati etapil:

  • 29. juuni – 6. juuli 2024 Klaipedast Helsingisse

  • 6. – 13. juuli 2024 Helsingist Tallinnasse

  • 13. – 20. juuli 2024 Tallinnast Turu linna

  • 20. – 26. juuli 2024 Turu linnast Mariehamni 

  • 26. juuli – 4. august 2024 Mariehamnist Szczecinisse


Purjeõppekoolitus viiakse läbi rahvusvahelise regati The Tall Ships Races 2024 purjekatel. Laevastiku koosseisu kuuluvad reeglina nii suured ajaloolised purjekad kui ka kaasaegsed ookeanijahid ning iga aluse meeskonnast on vähemalt pooled eri riikidest pärit 15–25-aastased noored, kellest nii mõnigi teeb oma elu esimese meresõidu.


Purjeõppurid City of London pardal. Foto: Sail Training International

Igal purjelaeval, millel viiakse läbi purjeõppe programm, on pikaaegse kogemusega professionaalne meeskond, kes tagab noore purjetaja turvalisuse ja kvaliteetse programmi läbiviimise.


Tallinn kannab osaleja koolituskulud kuni 700 euro ulatuses ja pakub välja purjeõppekohad laevadel. Omaosalusena tuleb kõikidel osalejatel tasuda 300 eurot ning reisikindlustus.


Noortele korraldatakse ka purjeõpperegati infopäevad, mis toimuvad 8. jaanuaril kell 18.00 Valdeku Noortekeskuses, 9. jaanuaril kell 17.30 Kesklinna Noortekeskuses ja 12. jaanuaril kell 16.00 Mustamäe Avatud Noortekeskuses.


The Tall Ships Races on pikaajalise traditsiooniga rahvusvaheline avamere õpperegatt, mille eesmärk on kaasata ja õpetada noori ning juhtida tähelepanu merekeskkonna hetkeolule ja loodussäästlikkusele.


Regati peakorraldajaks on rahvusvaheline purjeõppeassotsiatsioon Sail Training International. 2024. aasta juulikuus võõrustavad Tall Ships Races laevastikku Tallinna sadamad.

Comments


bottom of page