top of page
  • Writer's pictureTSR24

Näituse „Haruldased merekaardid Eesti Meremuuseumi kogus“ avasündmus

Eesti Meremuuseum ja Tall Ships Races 2024 Tallinn teevad 10. juulil kell 19 Paksus Margareetas algust võimsale merepeole uue näituse avamise ning Ööülikooli loenguga. Ööülikoolis arutab mereteemadel Tiit Pruuli. Lauludega annab hoogu Helena Lotman.


Kell 19 avame näituse ’’Haruldased merekaardid Eesti Meremuuseumi kogus“, mis annab lühiülevaate muuseumi kaardikogus olevatest haruldastest kaartidest ning kaardikogu kujunemisest meremuuseumi juurde. Iga merekaart räägib omal moel mingisuguse loo – kaardil kujutatava piirkonna lugu, väljatoodud huvitavamad detailid, mõnele meremehele kuulunud või laeva peal kasutuses olnud kaardid.

Näituse kuraator on Evelyn Silmet.


Kell 20 kutsume huvilised Ööülikooli avalikule salvestusele Koge saali, kus Tiit Pruuli jagab mõtteid ja lugusid „Maailmamerede vennaskonna“ kohta. Juttu tuleb mere kutsest ja sellest, kas meri ühendab või lahutab meid, mere rikkusest ja kliimamuutuste rollist mere-elu muutumises.  Tiit võtab kaasa oma tütre, näitleja Helena Lotmani, kes laulab mõned katkendid ilusatest ja ka koledatest merelauludest. Ööülikooli vestlust veab Jaan Tootsen.


Sissepääs on tasuta, kuid vajab eelnevat registreerimist SIIN.


Selle suve võimsam merepidu Tall Ships Races toimub 11.-14. juulini ning see toob Tallinna sadamatesse üle 60 purjeõppelaeva. Ürituse korraldajad on Tallinna linn koos Eesti Meremuuseumi, Tallinna Sadama, Noblessneri jahisadama ning Eesti Noorte Purjeõppeseltsiga.Heleda peaga naine Helena Lotman ja prillidega mees Tiit Pruuli istuvad mere ääres suurte kivide peal


Comments


bottom of page