top of page
  • Writer's pictureTSR24

KUULA | Värskelt olümpiale pääsenud Rammo ja Puusta avavad purjespordi tagamaid

Updated: May 26

Seekordses saates „Mere kutse“ tervitame stuudios aprilli lõpus Pariisi olümpiale pääsme taganud Karl-Martin Rammot, kes räägib oma viimase aja tegemistest, karjäärivalikutest ja purjespordi võludest ning valudest. Saate käigus võtame ühendust ka Ingrid Puustaga, kes tagas olümpiapääsme valikregatil eriti dramaatilisel moel.


Rammo, kellele Pariisi suvemängud tähistavad juba järjestikuselt neljandat olümpiat, avab, et temale on kõige sobivam sõita Laser-klassis, ent olenemata konkreetsest jahiklassist tulevad üldiselt purjespordiga tipptasemel tegelemisel kasuks teatavad eeldused. „Purjespordis on olulised nii pikkuse ja kaalu teemad kui ka iseendaga pingeolukorras hakkama saamine ehk mentaalne pool. Pikkust on ilmselt keeruline muuta, aga kaalu ja vaimse poolega saab väga edukalt ise tööd teha,“ räägib Rammo.


Isegi kui profitasemel sportlaseks ei õnnestu või pole soovi saada, julgustab ta purjespordiga noorest saati tegelema, sest see kasvatab iseseisvust. „Juba noorena Optimist-klassis oled sa siiski üksi paadiga merel ja pead seal iseseisvalt hakkama saama,“ sõnab Rammo ja lisab, et sellise oskuse varases eas omandamist on tema arvates keeruline üle hinnata.


Millest Rammoga veel juttu tuli ja milline nägi välja Ingrid Puusta viimasel hetkel olümpiale pääsemine, kuuled juba Delfi Tasku saatest. Saadet juhib Kaidor Kahar.


Pildil purjetaja Karl-Martin Rammo ja saatejuht Kaidor Kahar. Foto: Delfi Meedia


Podcast´i saad kuulata SIIT.


Kaks meest podcasti salvestuslaua taga hallide seintega ruumis

留言


bottom of page