top of page
  • Writer's pictureTSR24

KUULA | „Mere kutse“: millega tuleb arvestada, kui endale välismaalt jahti tooma hakata?

Updated: May 7

Kui harrastaja ostab mõnest kaugemast sadamast purjeka, siis on soovitatav leida selleks inimene, kelle teadmiste toel saaks aluse turvaliselt koju tuua.


2011. aastal avastas Kalevi Jahtklubi liige Tõnu Vennikas, et on aastaid väga erinevate purjekatega sõitnud, tunneb paljude aluste hingeelu ja on just õige mees sellist tuge teistele pakkuma. Stuudios räägibki Vennikas saatejuht Kaidor Kaharile oma kogemustest.


Jahte on Vennikas toonud Eestisse igalt poolt maailmast: esimene oligi 2011. aastal, kui koos nimekaimust isaga toodi pooleteise kuu jooksul ära üks alus Itaaliast. Kohe selle järel leiti Vennikas sama murega jälle läbi tuttavate üles ja nii astuski Tõnu uue paadi pardale.


„Väga palju olen toonud aluseid ära koos paadi omanikuga, koolitades teda ja tema meeskonda selle konkreetse jahiga toomise ajal ka sõitma. Meil antakse küll palju väikelaeva tunnistusi aastas välja, kuid praktikat on koolituses vähe. Nii ei tihka ka pikalt meeskonnas merd sõitnud mehed tihti üksi oma alustele järgi minna,“ selgitab Vennikas.


Pikemalt kuula laevade kaugetest sadamatest toomise ja merekorda seadmise kohta juba „Mere kutse“ saatest!
Saatekülaline Tõnu Vennikas ja saatejuht Kaidor Kahar. Foto: Delfi Meedia

Comments


bottom of page