top of page
  • Writer's pictureTSR24

KUULA | Kuninglik jahiklass pakub võistlustel põnevust, kruiisimisel meelelahutust

Kuningliku jahiklassi ehk Draakon klassi Euroopa meistrivõistlused toimuvad sel suvel Pärnus, kuhu oodatakse kokku võistlema üle 60 jahi. Üldiselt toovad draakonid merele nii vanu purjetajaid kui ka noori asjahuvilisi, kusjuures draakoni valimise plussiks on asjaolu, et ühte paati on vaja kokku reeglina vaid kolme liiget. Mida Draakon klass täpsemalt endast kujutab, avavad seekordses „Mere kutse“ saates kirglikud võistluspurjetajad Eero Pank ja Mihkel Kosk.


Pank, kes hakkas purjetamisega tegelema üle 30 aasta tagasi ja alustaski kohe kiiljahtidega sõitmisest, ütleb, et tegemist on võrdlemisi hästi visualiseeritava jahiga. „Ma arvan, et kui anda lapsele ülesanne joonistada purjekas, siis joonistab ta draakonile üsna sarnase paadi,“ usub ta.


Kosk meenutab MM-il käimise kogemust ja sõnab, et kuna paadid on kõigil küllaltki võrdse võimekusega, siis on sõidudistantsid tehtud pikad. „Sõidu pikkus on võistlustel reeglina üle kahe tunni, MM-il oli kõige lühem sõit kaks tundi ja 40 minutit. Põnevaks teeb asja see, et vahet pole, kas oled võistlejate rivis eespool või tagapool, alati on merel keegi läheduses, kellega võistelda,“ kirjeldab Kosk.


Millised kogemused on meestel veel erinevatelt võistlustelt ette näidata ning miks Draakon klassi üldse kuninglikuks jahiklassiks peetakse, kuuled lähemalt juba saatest. Saadet juhib Kaidor Kahar.


„Mere kutsele“ puhub tuult purjedesse Tall Ships Races Tallinn ja Eesti Jahtklubide Liit.


Saadet saab kuulata SIIT


Heledapäine mees (Eero) ja seisab tumedapäise, prillide ja vuntsidega saatejuhi (Kaidor) kõrval, kõige parema on pildil hallu pusaga mees (Mihkel Kosk).

Saates külas võistluspurjetajad Eero Pank ja Mihkel Kosk. Saatejuht on Kaidor Kahar. Foto: Delfi Meedia

תגובות


bottom of page