top of page
  • Writer's pictureTSR24

Eesti noored startisid maailma suurima purjeõpperegatil

Rahvusvaheline purjeõpperegatt Tall Ships Races Tallinn 2024 on maailma suurim omataoline võistlus, mis võimaldab erinevatest riikidest noortel saada esimene reaalne merekogemus ehtsal purjelaeval. Laupäeval, 30. juunil Klaipedast startinud regatil osaleb Eestist rekordiliselt üle 200 merehuvilise noore ning nende esimesed muljed on suurepärased.


Eesti Noorte Purjeõppeseltsi juhatuse liige ja Tall Ships Races Tallinn 2024 laevastiku juht Madis Rallmann nendib, et seekordne osalejate arv ehk enam 200 merehuvilist on rekord. „Suure huvi taga oli kindlasti ka Tallinna linna toetus, mida anti 140 noorele. Osadel laevadel on meeskonnavahetus igas sadamas, mõned noored saavad olla merel pikemalt – kokku sõidetakse läbi kuus sadamat: Klaipeda, Helsinki, Tallinn, Turu, Marianhamn ja Szczecin. Enamike noorte osalejate jaoks on tegemist esmakordse fantastilise võimalusega 6-9-päevaseks seikluseks, mille käigus õpitakse reaalseid oskuseid ning saadakse tundma laevaelu.”


Eesti noortel oli esimene sõit kodumaalt Leedu sadamalinna Klaipedasse – start oli 21. juunil ja kohale jõuti 26. juuni õhtul. Pühapäeval, 30. juunil alustati sealt etappi Helsingi suunas, mis on tänavu pikkuselt teine võistlussõit. Kõige pikema vahemaaga etapiks kujuneb sõit Ahvenamaalt Mariehamnist Poola linna Szczecinisse, kuhu jõutakse augusti alguses.


Eestisse jõuavad laevad 11. juuliks ning kõiki regatil osalevaid purjelaevu näeb Tallinna sadamates 11.-14. juulini, kokku on aluseid üle 60. „Suuri ja võimsaid laevu on kümmekond, samuti on kümmekond ajaloolisi aluseid ning lõviosa moodustavad pisemaid ja moodsad tänapäevased purjelaevad. Osalejaid on lisaks Eestile, Soomele, Rootsile, Leedule, Lätile ja Poolale ka näiteks Itaaliast ja Hispaaniast ning kõige kaugem külaline on Ecuadorist. Laeva ahtrites näeme 15 erineva riigi lippu, aga meeskonnaliikmetena on osavõtjaid üle maailma oluliselt rohkematest maadest,” loetleb Rallmann.


Foto: Max Mudie - STI

Purjelaev Lindal purjetavad noored jalutavad paraadil, neil on seljas valged särgid ja peas sinised mütsid, jalas lühikesed püksid. Üks naine kannab sinist lippu.

Comments


bottom of page