top of page
  • Writer's pictureTSR24

15 noort tallinlast osaleb The Tall Ships Races 2023 purjeõpperegatil

Tallinn saadab sel suvel viisteist 15–25-aastast noort osalema Hollandi, Suurbritannia ja Norra rannikul toimuvale rahvusvahelise purjeõpperegati The Tall Ships Races 2023 ühele etapile. Esimesed seitse õppurit siirdusid regatile juba 1. juulil ja naasevad selle nädala lõpul.


Tallinnas toimuva The Tall Ships Races 2024 laevastiku juhi Madis Rallmanni sõnul on purjeõpperegatt noortele ainulaadne võimalus õppida purjetama ja kogeda elu merel. “Selle aasta regatt Põhjamerel on vägev kogemus nii purjetamise kui ka sihtkohtade mere ja looduse poolest. Lisaks annab purjeõpperegatt noortele väärtusliku võrgustumisvõimaluse teiste purjeõppehuvilistega üle kogu Euroopa,” ütles Rallmann.


Tallinna linna toetusel ja eestvedamisel saavad tänavu suvel noored purjetamishuvilised ainukordse kogemuse maailma suurima purjelaevastiku meeskonnaliikmena, kus nii mõnigi neist teeb The Tall Ships Races regatil oma esimese meresõidu.


The Tall Ships Races 2023 osalenud purjeõppurite kogemusi saab kuulda Tallinna merepäevadel 14.-16. juulil Vanasadama laval. Merejutte viib läbi Kaidor Kahar. Lisaks jagavad mõned julgemad purjeõpperegatil osalejad oma kogemusi ka The Tall Ships Races Tallinn sotsiaalmeedia kontodel nii Facebookis kui ka Instagramis.


Esimesed seitse noort osalevad purjeõppelaeval regati esimesel etapil, mis toimub 1.-7. juulini ja mille käigus läbitakse marsruut Den Helderist (Holland) Hartlepooli (Suurbritannia). Teine võidusõit toimub 8.-17. juulil 2023 Hartlepoolist (Suurbritannia) Norrasse Fredrikstadi (Norra), kuhu läheb kaheksa noort purjeõppurit.

Tallinna linn kannab osaleja koolituskulud kuni 700 euro ulatuses.


The Tall Ships Races on pikaajalise traditsiooniga rahvusvaheline avamere õpperegatt, mille eesmärk on kaasata ja õpetada noori ning juhtida tähelepanu merekeskkonna hetkeolule ja loodussäästlikkusele. Regati peakorraldajaks on rahvusvaheline purjeõppeassotsiatsioon Sail Training International. 2024. aasta juulikuus võõrustavad The Tall Ships Races laevastikku Tallinna sadamad.


Comments


bottom of page